
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.95 mm |
| Width | 3.95 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 850.995985 mg |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 1 MHz |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 1 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 50 dB |
| Operating Supply Current | 190 µA |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Supply Type | Single |
| Output Current per Channel | 90 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 7 mV |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 50 dB |
| Input Voltage Noise Density | 23 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
Stock: 1465
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13402
Ext.Price$0.13402
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13402 | $0.13402 |
| 10 | $0.11988 | $1.19880 |
| 50 | $0.10723 | $5.36150 |
| 100 | $0.09529 | $9.52900 |
| 500 | $0.08468 | $42.34000 |
| 1000 | $0.08067 | $80.67000 |
| 3000 | $0.07685 | $230.55000 |
| 5000 | $0.07321 | $366.05000 |
